"Proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem". Kolęda 2019

Polska
"Proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem". Kolęda 2019
Pixabay.com/ kollynlund

"Ksiądz proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł" - podaje parafia św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej w ogłoszeniach duszpasterskich na swojej stronie internetowej. Wierni, oprócz oczekiwań finansowych proboszcza mogą również przeczytać instrukcje, jak się przygotować do odwiedzin księdza.

W niewielkiej parafii w Niewodnicy, w województwie podlaskim, kolęda rozpocznie się po świętach. Z tej okazji na stronie internetowej opublikowano kilka przydatnych informacji i próśb do wiernych.

 

W związku z tym, że "kolęda powinna być przeżyciem religijnym dla całej rodziny" pada prośba, aby podczas wizyty duchownego "byli obecni wszyscy domownicy".

 

"Raz w roku każdy może postarać się aby w tym dniu być obecnym z całą rodziną" – wyjaśnia parafia i wymienia co należy przygotować w związku z odwiedzinami duchownego.

 

Dalej parafianie dowiadują się o planach na kolejne inwestycje kościoła. W 2019 roku ma być wykonany parking dla wiernych. W związku z tym "ambitnym planem proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł".

 

W ogłoszeniach jest również informacja, że ksiądz proboszcz "tradycyjnie" nie wyznacza wysokości składki, lecz liczy na zrozumienie ze strony swoich parafian.

 

"Numer konta w życzeniach od proboszcza"

 

Podobną sytuację do tej z parafii w Niewodnicy opisała "Gazeta Pomorska". Jedna z mieszkanek Bydgoszczy otrzymała życzenia świąteczne od proboszcza parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Atolowej. Na świątecznej kartce oprócz serdecznych słów, w prawym górnym rogu widniał numer konta, co zbulwersowało kobietę.

 

W treści życzeń była również informacja, że ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe w wysokości 200 zł "przy budowie i dbaniu o świątynię" mimo, że kobieta nie uiszczała takiej wpłaty.

las/msl/ polsatnews.pl, Gazeta Pomorska, Kurier Poranny
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie