Nieznany sprawca ściął drewniane krzyże w Grodźcu k. Opola

Polska
Nieznany sprawca ściął drewniane krzyże w Grodźcu k. Opola
Google Street View

Policja poszukuje osoby, która w czasie świąt ścięła dwa drewniane krzyże w Grodźcu pod Opolem. Jak powiedział Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, sprawcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Ścięte, drewniane krzyże i potrzaskane figurki sakralne stojące przy nich znaleźli wierni idący na poranną mszę.

 

Stojące w dwóch różnych miejscach wsi krzyże zostały ścięte najprawdopodobniej przy pomocy piły motorowej.

 

 

Zdaniem ks. Zdzisława Banasa, proboszcza miejscowej parafii, trudno w tym przypadku mówić o akcie wandalizmu, bo czas, w jakim dokonano zniszczeń, może wskazywać na działalność satanistów. Policja prowadzi śledztwo pod kątem obrazy uczuć religijnych, za co sprawcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

To nie pierwszy przypadek dewastacji figur w Grodźcu. Do poprzednich zniszczeń doszło w październiku 2017 r.

 

Lokalna społeczność na Facebooku pyta natomiast, czy sprawą zainteresują się politycy, wskazując, że podobne dewastacje miejsc związanych z kulturą żydowską bardziej ich angażują.

 

"Pan prezydent nie przyjedzie na miejsce jak w przypadku wybitej szyby w synagodze?!", " Rzadajmy wyjasnienia sprawy ,a wnnych ukarania zgodnie z prawem. Do wiadomosci RZADU", "Chyba film pana Smazowskiego  »Kler« daje owoce" - można przeczytać w internecie (pisownia oryginalna - red.).

jm/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie