Profanacja polskiego kościoła w Kanadzie. Napisy "Nazi Raus" i "ANTIFA" na fasadzie

Świat
Profanacja polskiego kościoła w Kanadzie. Napisy "Nazi Raus" i "ANTIFA" na fasadzie
Google Maps; Twitter/K. Danel

Nieznani sprawcy zdewastowali fasadę kościoła św. Kazimierza w Vancouver w Kanadzie. Pojawiły się na niej napisy "Nazi Raus", "ANTIFA", "Refugess welcome" (zapraszamy uchodźców - red.), a także przekreślony symbol falangi, symbolu skrajnie nacjonalistycznych organizacji: Obozu Narodowo- Radykalnego i Narodowego Odrodzenia Polski. - To dla nas zupełnie wstrząsające - mówią parafianie.

Do dewastacji doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę (10/11 listopada 2018).

 

 

- To dla nas duże rozczarowanie, w szczególności, że stało się to w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślają Polacy mieszkający w Vancouver w rozmowie ze stacją telewizyjną Global News Canada. Przekonują, także że wiele osób używa słowa "faszyści" w odniesieniu do polskiej społeczności.

 

 

- Jesteśmy Polakami, którzy walczyli z faszyzmem. Jesteśmy uchodźcami, którzy uciekli z komunistycznego kraju w pogoni za wolnością. Nie jesteśmy nazistami - dodają Polacy, z którymi rozmawiała telewizja Global News Canada.

 

W poniedziałek z przedstawicielami kościoła spotkała się policja. Cały czas gromadzone są dowody w sprawie. Śledczy starają się ustalić, kto jest odpowiedzialny za akt wandalizmu.

 

WIDEO - ONR: nie brać udziału w promowaniu dewiacji

 

bas/hlk/ globalnews.ca

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze