Resort finansów wydłużył okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej

Biznes
Resort finansów wydłużył okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej
Polsat News

Wydłużyliśmy do 3 lat okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe - podał w czwartek na Twitterze resort finansów.

 

Cytowana w czwartkowym wpisie na Twitterze minister finansów Teresa Czerwińska - poinformowała, że "rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe, a środki można przeznaczyć na wydatki na przebudowę lub remont lokalu".

 

"Wydłużamy do 3 lat okres, w którym ma nastąpić wydatkowanie na nabycie i ostateczne nabycie własności innej nieruchomości" - czytamy we wpisie opublikowanym przez ministerstwo finansów.

 

 

Wydłużenie tzw. ulgi mieszkaniowej jest elementem zapowiedzianego przez resort "ewolucyjnej zmiany systemu podatkowego, by był on przejrzysty, prosty i przyjazny podatnikowi nazwanego filozofią 3xP".

 

"Nowe rozwiązania (zgodne z filozofią 3xP - red.) mają nie tylko ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, ale również inne sprawy podatkowe codziennego życia" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie