W tym roku w Boże Narodzenie mniej wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach

Polska
W tym roku w Boże Narodzenie mniej wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach
Polsat News

Tegoroczny 25 grudnia w drogowych statystykach wypada lepiej niż ubiegłoroczne Boże Narodzenie. We wtorek w wyniku wypadków zginęły dwie osoby, rok temu ofiar było 12 - poinformowała w środę Komenda Główna Policji.

- W Boże Narodzenie doszło do 43 wypadków drogowych, w których życie straciły 2 osoby, a 60 zostało rannych. Z policyjnych statystyk wynika, że 25 grudnia 2017 roku wypadków było 44, ale zginęło w nich aż 12 osób, a 65 z obrażeniami trafiło do szpitala - poinformował Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. 

 

We wtorek funkcjonariusze zatrzymali także 143 nietrzeźwych kierowców. W sumie 25 grudnia policja przeprowadziła ponad 10 tysięcy kontroli.

 

Policyjna akcja ruchu drogowego "Świąteczny weekend - bezpieczne Boże Narodzenie", polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach, trwa od piątku. Od tamtej pory doszło w sumie do 409 wypadków drogowych. Policja zatrzymała tez blisko 850 pijanych za kierownicą.

 

Pomiary prędkości w nieoznakowanych radiowozach

 

Wzmożone kontrole na drogach trwać będą do środy, 26 grudnia. W akcji bierze udział około 5 tys. funkcjonariuszy z drogówki. Funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. "Prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych i w tym zakresie należy spodziewać się pomiarów prędkości laserowymi z wizualizacją oraz nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami" - informowała wcześniej KGP.

 

W ubiegłym roku od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych; policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców. 

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie