699 pijanych kierowców. Tylko w Wigilię zginęło 6 osób

Polska

Świąteczne podróże nie będą dla kierowców łatwe, bo pogoda może sprawić kłopoty. Tylko w Wigilię na drogach doszło do 67 wypadków, w których zginęło 6 osób - poinformowała we wtorek Komenda Główna Policji. W sumie od piątku zginęło na drogach już 30 osób.

24 grudnia doszło do 67 wypadków drogowych, w których życie straciło 6 osób, a 74 osoby zostały ranne. Tylko tego dnia funkcjonariusze zatrzymali także 119 nietrzeźwych kierowców. W sumie policja przeprowadziła w poniedziałek ponad 11,5 tysiąca kontroli.


Policyjna akcja ruchu drogowego "Świąteczny weekend - bezpieczne Boże Narodzenie", polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach, trwa od piątku. Od piątku doszło w sumie do 366 wypadków drogowych.


- Do tej pory policjanci zatrzymali 699 nietrzeźwych kierowców - zauważył w rozmowie z Polsat News Antoni Rzeczkowski z KGP. - Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierowców. Każda kontrola będzie się rozpoczynała od kontroli stanu trzeźwości, a jeżeli urządzenie wykaże, że kierowca znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu, poniesie surowe konsekwencje - dodał.

 

Wzmożone kontrole trwać będą do środy 


Wzmożone kontrole na drogach trwać będą do środy 26 grudnia. W akcji bierze udział około 5 tys. funkcjonariuszy z drogówki. Funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.


W ubiegłym roku od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych; policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie