Kierowca wjechał w grupę pieszych. Sześć osób rannych, w tym czworo dzieci

Polska
Kierowca wjechał w grupę pieszych. Sześć osób rannych, w tym czworo dzieci
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Sześć osób, w tym czworo dzieci ucierpiało w wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Bolkowie (Dolnośląskie). Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę pieszych idących prawidłowo poboczem.

- Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 22, gdy dwoje dorosłych osób z czwórką dzieci zostało potrąconych przez auto prowadzone prze 20-letniego kierowcę - poinformował we wtorek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

 

- Kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył nim w grupę osób, które przechodziły prawidłowo poboczem. Kierowca był trzeźwy. Potrącone osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział rzecznik.

 

Cztery osoby mają lżejsze urazy

 

Dodał, że wśród poszkodowanych są dwie osoby, które mają poważniejsze obrażenia ciała przekraczające okres leczenia w siedem dni, a czworo potrąconych doznało lżejszych urazów.

 

Kierowca - choć był trzeźwy - został zatrzymany przez policję w areszcie do dyspozycji prokuratora.

 

- Po konsultacji z prokuratorem postępowanie jest prowadzone w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. A jest to czyn zagrożony surowa karą - poinformował rzecznik. 

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze