Sprawca potrącenia czterech kobiet aresztowany

Moto
Sprawca potrącenia czterech kobiet aresztowany
Polsat News

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej aresztował w sobotę na trzy miesiące 60-letniego kierowcę, który w środę wieczorem w tym mieście na przejściu dla pieszych potrącił cztery kobiety - podała policja. Jedna z poszkodowanych, 77-latka, zmarła, trzy pozostałe zostały ranne.

Informację o uwzględnieniu przez sąd wniosku prokuratury o aresztowanie podejrzanego przekazał PAP mł. asp. Roman Aleksandrowicz z komendy policji w Rudzie Śląskiej.

 

W piątek 60-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a trzy inne doznały obrażeń, a także niezastosowania się do sądowego orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Do wypadku doszło w środę wieczorem, gdy kobiety wysiadły z autobusu linii 146 na przystanku przy ul. Orzegowskiej. Kiedy były na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, wjechał w nie volkswagen caddy. Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Był trzeźwy.

 

Jak mówił policjantom, nie widział kobiet na przejściu. Dopiero gdy w nie wjechał, miał poczuć uderzenie.


Najciężej poszkodowana 77-letnia kobieta była reanimowana, ale nie udało się jej uratować. Trzy pozostałe kobiety, w wieku 76, 74 i 69 lat, trafiły do szpitali. Dwie doznały ciężkich obrażeń.

 

Jeszcze przed formalnym wszczęciem śledztwa okazało się, że 60-latek jechał samochodem mimo zakazu prowadzenia przez rok pojazdów mechanicznych. Zakaz obowiązywał od października i został orzeczony w związku z niezastosowaniem się do wcześniejszego orzeczenia sądu w sprawie wykroczenia, którego dopuścił się kierowca.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie