W listopadzie wygrał wybory, w grudniu trafił do aresztu. Burmistrz miał przyjąć łapówkę

Polska
W listopadzie wygrał wybory, w grudniu trafił do aresztu. Burmistrz miał przyjąć łapówkę
www.boguszow-gorce.pl

Na trzy miesiące aresztował sąd burmistrza Boguszowa-Gorce Jacka C., któremu Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty korupcyjne. C. jest podejrzany o przyjęcie 70 tys. zł łapówki.

O uwzględnieniu przez sąd wniosku prokuratury o zastosowanie wobec burmistrza trzymiesięcznego aresztu poinformowała w sobotę Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji.

 

Burmistrz Boguszowa-Gorce został zatrzymany w czwartek przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W piątek Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła mu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 70 tys. zł. - Burmistrz miał żądać łapówki w kwocie 100 tys zł. Został zatrzymany właściwie na gorącym uczynku - powiedział prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

Burmistrz nie przyznał się do postawionych zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator Pindera nie chciał ujawnić, od kogo C. miał wziąć łapówkę. "Na tym etapie sprawy nie udzielamy więcej informacji" - powiedział prokurator.

 

Burmistrzowi grozi do 12 lat więzienia.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie