6 osób miało zajmować się kradzieżą luksusowych samochodów. Wartość strat to blisko 3 mln zł

Polska

Policja zatrzymała 6 osób, które miały zajmować się kradzieżą luksusowych samochodów. Wartość utraconych pojazdów oszacowano wstępnie na blisko 3 mln złotych. Sprawcom grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci, z pomocą funkcjonariuszy z Wrocławia oraz Straży Granicznej, w toku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 6 mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w wieku od 25 do 32 lat podejrzanych o kradzieże w regionie wałbrzyskim, z autostrady A4 oraz z terenu Austrii i Niemiec łącznie kilkunastu samochodów osobowych.

 

Do wszystkich przestępstw miało dojść w okresie od grudnia 2017 roku do października 2018 r. Niektóre – kilkuletnie pojazdy - znikały z posesji, inne – fabrycznie nowe - z naczep ciągników samochodowych stojących na parkingach. Podejrzani odpowiedzą także za liczne kradzieże z włamaniami do samochodów ciężarowych oraz kradzieże oleju napędowego z pojazdów i stacji benzynowych.

 

W trakcie czynności procesowych przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili również narkotyki. Wałbrzyscy funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pojazdów.

msl/ dolnośląska policja
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie