"O której odjeżdża ostatni pojazd do Grudziądza" - zapytała na policji poszukiwana do odbycia kary

Polska
"O której odjeżdża ostatni pojazd do Grudziądza" - zapytała na policji poszukiwana do odbycia kary
wikipedia/zdjęcie ilustracyjne

W Szczytnie na komisariat policji zgłosiła się kobieta, która szukała transportu do zakładu karnego w Grudziądzu. Okazało się, że miała tam odsiedzieć zasądzony wyrok pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali ją i dowieźli do więzienia.

- Przepraszam, o której odjeżdża ostatni pojazd do Grudziądza? - z takim pytaniem do funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji ze Szczytna zwróciła się we wtorek 58-letnia kobieta.

 

Jak się okazało tzw. "okazji" szukała, ponieważ otrzymała z sądu informację, że najbliższych 8 miesięcy ma spędzić w zakładzie karnym. Policjanci ustalili, że 58-latka zasądzoną karę pozbawienia wolności otrzymała za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

 

Jak poinformowała w środę rzeczniczka policji w Szczytnie Ewa Szczepanek, zatrzymana kobieta znana jest szczycieńskim policjantom, ponieważ podejmowali wobec niej wcześniej interwencje.

 

Dyżurny, do którego przyszła kobieta z prośbą o "podwózkę", poprosił policjanta dzielnicowego o sprawdzenie w policyjnym systemie danych kobiety. Wtedy to okazało się, że 58-latka jest poszukiwana do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo znęcania się nad rodziną.

 

Kobieta została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań na noc. A w środę policjanci faktycznie zorganizowali dla niej konwój do Grudziądza.

 

- Była to osoba poszukiwana i obowiązkiem policjantów było jej zatrzymanie i doprowadzenie do zakładu karnego- wyjaśniła rzeczniczka.

maw/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie