Abp Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów. To reakcja na wezwanie Watykanu

Polska

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych osób duchownych - podaje Katolicka Agencja Prasowa. Spotkanie to, jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby przed lutową naradą w Rzymie spotkać się z ofiarami nadużyć.

Watykan wezwał przewodniczących episkopatów krajów świata, którzy wezmą udział w lutowej naradzie z papieżem Franciszkiem na temat pedofilii w Kościele, by przed przyjazdem do Rzymu spotkali się z ofiarami nadużyć.

 

Apel ten znalazł się w opublikowanym we wtorek liście komitetu organizacyjnego spotkania, które odbędzie się w dniach 21-24 lutego pod hasłem "Ochrona nieletnich w Kościele".

 

Apel papieża Franciszka

 

Papież Franciszek powiedział w piątek, że w obliczu pedofilii "Kościół nie będzie szczędził wysiłków, by uczynić wszystko, co w jego mocy, by przekazać wymiarowi sprawiedliwości każdego, kto popełnił takie zbrodnie". Kościół nic nie będzie ukrywał - zapewnił. 

 

Wezwał również sprawców wykorzystania aby oddali się w ręce wymiaru sprawiedliwości.

 

- Nawracajcie się i oddajcie się w ręce ludzkiej sprawiedliwości, i przygotujcie się na Bożą sprawiedliwość, pamiętając o słowach Chrystusa: »kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza« - powiedział papież. 

 

Apelował do kardynałów i biskupów z Kurii Rzymskiej, by zwalczali wszelkie zepsucie duchowe.

las/dro/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie