Wiceminister nauki zastąpi Szczypińską w Sejmie

Polska
Wiceminister nauki zastąpi Szczypińską w Sejmie
facebook.com/piotr.muller

W środę na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego złożyłem oświadczenie o przyjęciu mandatu posła na Sejm - poinformował wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller (PiS). Zapewnił, że zrobi wszystko, by jak najlepiej zastąpić zmarłą posłankę PiS Jolantę Szczypińską.

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS ze Słupska, zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

 

Pochodzący ze Słupska wiceminister nauki Piotr Mueller, poinformował w środę wieczorem, że złożył oświadczenie o przyjęciu mandatu posła na Sejm po śmierci posłanki Szczypińskiej. 

 

"W środę na ręce Marszałka Sejmu złożyłem oświadczenie o przyjęciu mandatu Posła na Sejm RP. Zrobię wszystko, aby skutecznie reprezentować mieszkańców naszego regionu i jak najlepiej zastąpić śp. Panią Poseł Jolantę Szczypińską." - napisał Mueller na Facebooku.

 

Obecny wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego bezskutecznie ubiegał się o miejsce w Sejmie z list PiS już w 2011 roku.

 

Trzy lata temu uzyskał 5350 głosów. Przegrał ze Szczypińską (31 013 głosów) i Piotrem Karczewskim (5 353). To właśnie były wojewoda pomorski miał pierwszeństwo do objęcia mandatu po zmarłej posłance, jednak zrezygnował z możliwości zasiadania w Sejmie. 

 

Szczypińska - posłanka pięciu kadencji 

 

Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII i obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Jolanta Szczypińska była w delegacjach Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych - jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

luq/ PAP, polsatnews.pl, Głos Pomorza
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie