Obraźliwe wpisy po śmierci Szczypińskiej. Brudziński: żadna kreatura nie pozostanie anonimowa

Polska
Obraźliwe wpisy po śmierci Szczypińskiej. Brudziński: żadna kreatura nie pozostanie anonimowa
PAP/Wojciech Pacewicz

"Niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa - w ten sposób minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński odniósł się do obraźliwych internetowych wpisów dotyczących zmarłej w sobotę posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. W sprawie nienawistnych postów wpłynęło zawiadomienie do prokuratury.

Brudziński został zapytany na Twitterze o wpisy m.in. z grupy "Jestem gorszego sortu" na Facebooku: "Panie ministrze Brudziński, to nie jest przypadkiem sprawa dla Was?".

 

"Jest. I niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa" - odpowiedział minister Brudziński.

 

 

W sobotę późnym wieczorem admin grupy "Jestem gorszego sortu" poinformował, że nie będzie tolerował nienawistnych wpisów pod adresem zmarłej posłanki i innych osób. 

 

"Informuję, że wszelkie skandaliczne i obraźliwe wpisy dotyczące osób zmarłych, niezależnie od przynależności partyjnej, będą usuwane a ich autorzy wyrzucani z grupy! Zachowania, z którymi mamy do czynienia obecnie w związku ze śmiercią pani posłanki Szczypińskiej są objawem mowy nienawiści i są niedopuszczalne. I kategorycznie sprzeciwiam się ich powielaniu i zamieszczaniu na naszej grupie" - napisał.

 

Zawiadomienie od byłego oficera CBŚ

 

W sprawie obraźliwych wpisów dotyczących śmierci Szczypińskiej do Prokuratury Krajowej trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie złożył b. oficer CBŚ Jacek Wrona.

 

"W dniu 8.12.2018 r. zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Po ogłoszeniu tej informacji na różnych portalach internetowych pojawiły się kondolencje i komentarze, jednakże mimo że w zdecydowanej większości przypadków wyrażały one smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem moralnym" - napisał w zawiadomieniu Wrona.

 

"Zachowanie to nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy moralne, obyczajowe, prawne i karne. Plugawienie dobrego imienia powszechnie szanowanej zmarłej oraz życzenie śmierci innym osobom z nią związanym to objaw barbarzyństwa i degeneracji kulturowej" - ocenił Wrona. Do zawiadomienia dołączono zrzuty wpisów dotyczących śmierci Jolanty Szczypińskiej. 

mta/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie