Trzech nielegalnych migrantów zatrzymanych na granicy. Pochodzą z Senegalu, Gambii i Liberii

Polska
Trzech nielegalnych migrantów zatrzymanych na granicy. Pochodzą z Senegalu, Gambii i Liberii
Straż Graniczna

Trzech Afrykanów - obywateli Senegalu, Gambii i Liberii, którzy pieszo przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy chcieli dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, zatrzymani to mężczyźni w wieku 19, 20 i 24 lat. Przemieszczali się pieszo lasem w okolicach miejscowości Leszczyny w gminie Fredropol (podkarpackie).

 

- Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości. Zeznali, że do Kijowa na Ukrainie przybyli drogą lotniczą, następnie autobusami i taksówkami dotarli do ukraińsko-polskiej granicy, a ich celem nie była Polska, ale odpowiednio Niemcy, Francja i Hiszpania, gdzie na stałe mieszkają ich znajomi - mówiła mjr Pikor.

 

Cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W ramach umowy readmisyjnej wszyscy trzej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Ponadto otrzymali trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

 

W 2018 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 143 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli w celach migracyjnych granicę z Ukrainy do Polski.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie