Karambol na obwodnicy Krakowa w kierunku Katowic. Nie żyje jedna osoba

Polska

Do zderzenia czterech pojazdów doszło we wtorek na A4 na odcinku Węzeł Kraków Bielany - Węzeł Kraków Balice (Małopolskie) - poinformował krakowski oddział GDDKiA. W wypadku zginął kierowca samochodu dostawczego - podała małopolska policja. Jezdnia w kierunku Katowic była zablokowana przez kilka godzin. Ruch został przywrócony około godziny 10:00.

W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe, jeden dostawczy i jeden osobowy.

 

- Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. Nie ma informacji o innych rannych.

 

- Kierowca najechał dostawczym busem na naczepę poprzedzającego go tira - powiedział Gleń. - Oprócz tego trzy inne pojazdy - niezależnie - też się zderzyły, być może była to jakaś reakcja obronna kierowców, którzy próbowali hamować lub wykonywać inne manewry - dodał.

 

Jak podał krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samochód dostawczy wbił się w tył jednego z samochodów ciężarowych, z kolei drugi z pojazdów ciężarowych jest wywrócony na bok na lewym pasie ruchu. Kierowca samochodu dostawczego musiał być wycinany z pojazdu przez straż pożarną.

 

 

 

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie