Karambol na drodze S3 w Zachodniopomorskim. Zderzyło się 11 samochodów

Polska

11 pojazdów zderzyło się w poniedziałek rano na drodze S3 między węzłem Rzęśnica a węzłem Goleniów Zachód (Zachodniopomorskie). Prawdopodobnie przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny. Ruch w kierunku Świnoujścia był utrudniony przez kilka godzin.

Jak poinformowała w poniedziałek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia miały potrwać około trzech godzin. Ruch został przywrócony przed południem.

 

Warunki drogowe w wielu regionach kraju są trudne. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla trzech województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Prognozuje tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. W woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim spadnie też mokry śnieg. 

 

Ponadto IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w dwóch województwach: małopolskim (powiaty: limanowski, Nowy Sącz i nowosądecki, gorlicki) i podkarpackim (powiaty: jasieński, Krosno i powiat krośnieński, sanocki, leski, bieszczadzki). 

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie