Tusk o szczycie klimatycznym: w słowach rządzących nie ma wiele prawdy, dane są bezwzględne

Świat

Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, w sprawie klimatu jest wiele do zrobienia. - Chciałbym, żeby Polska stała się płucami, nie sercem Europy - powiedział Donald Tusk nawiązując do hasła z sobotniej konwencji PiS zapytany o ocenę zakończonego szczytu klimatycznego w Katowicach. - Pomiary są bezwzględne, w słowach dzisiaj rządzących niewiele można znaleźć prawdziwych informacji - dodał.

- Pamiętam 16 grudnia, to ważna data także w mojej biografii - powiedział Donald Tusk, który na Uniwersytecie Technicznym w Dortmundzie odebrał tytuł doktora Honoris Causa. 

 

- Prawa człowieka, wolność zgromadzeń, prawo do strajku to są wartości, za które ludzie ginęli - przypomniał przewodniczący Rady Europejskiej.

 

- Mamy coraz częściej do czynienia z kwestionowaniem wartości i znów może zdarzyć się gdzieś taki grudzień jak nasz, bo rządy sobie te wartości lekceważą - stwierdził były polski premier, który przed swoim wystąpieniem podczas uroczystości na niemieckim uniwersytecie zapowiedział, że wspomni o tym jak bardzo dzisiejszy świat jest zagrożony kłamstwem w przestrzeni publicznej.

 

- Przywrócenie jakiejś elementarnej prawdy w polityce wydaje się rzeczą bardzo pilną. Dedykuję to też wszystkim, nie tylko premierowi Morawieckiemu - dodał Tusk.

hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie