Robert Biedroń: dziś przedstawię kilka postulatów mojego ruchu

Polska

- Jedną z pierwszych decyzji, jaką będzie musiał podjąć przyszły rząd, a wierzę, że nie będzie to rząd PiS-u, będzie realne odchodzenie od węgla - powiedział w programie "Graffiti" były prezydent Słupska Robert Biedroń. Zapytany o konwencję swojego ruchu, powiedział, że w piątek na konferencji prasowej przedstawi kilka pierwszych postulatów.

- Każdego roku 40 tys. ludzi umiera z powodu węgla - powiedział Robert Biedroń. - Uważam, że do 2035 roku powinniśmy odejść od węgla. W Polsce też możemy opierać się na odnawialnych źródłach energii. Od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli rząd nie inwestuje w te źródła, nie chce stawiać wiatraków, zgadzamy się na to, co nas truje i zabija - dodał w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

Były prezydent Słupska przyznał też, że wkrótce zaproponuje pierwsze postulaty dla Polski. "Rzeczpospolita" napisała, że 3 lutego na konwencji ruchu na Torwarze będzie zaprezentowana "Umowa Biedronia". 

 

- Obiecałem, że gdy wypracuję coś w kwestiach programowych, będę to przedstawiał - powiedział Biedroń, ale nie zdradził szczegółów. - Dzisiaj na konferencji prasowej zaprezentuję kilka pierwszych postulatów - dodał. 

mta/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie