Premier w Brukseli: zmiany ws. SN pokazują naszą wyciągniętą rękę

Świat
Premier w Brukseli: zmiany ws. SN pokazują naszą wyciągniętą rękę
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Zmiany w ustawie dotyczącej Sądu Najwyższego pokazują naszą wyciągniętą rękę, gotowość do dialogu i kompromisu z Komisja Europejską - mówił w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

- Komisji wyjątkowo długo zajmuje przeanalizowanie prostej czterostronicowej ustawy. Wskazujemy na to, że już w kwietniu, w maju i teraz dokonaliśmy pewnych zmian. Pokazują one naszą wyciągniętą rękę, naszą gotowość do dialogu, do kompromisu - mówił dziennikarzom szef polskiego rządu.

 

Wcześniej tego dnia wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans przekonywał, że bez rozwiązania wszystkich kwestii dotyczących praworządności w Polsce, wykraczających poza sprawę Sądu Najwyższego, nie może być mowy o zakończeniu procedury z art. 7.

 

"Cieszymy się, że KE negocjuje ws. Brexitu"

 

- W obszarze Brexitu, czyli tego bardzo trudnego i kluczowego tematu Rady Europejskiej, Polska stara się łagodzić stanowiska, sugerować partnerom, by wypracowywali jak najbardziej kreatywne rozwiązania - powiedział premier.

 

- Cieszymy się z tego, że obie strony, czyli Komisja Europejska, która negocjuje, i Wielka Brytania, rozumieją to i cały czas utrzymujemy to nasze stanowisko - dodał Morawiecki.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie