Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. "Za" głosowało 231 posłów

Polska

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem go głosowało 231 posłów, przeciw było 181, dwóch wstrzymało się od głosu. - Proszę o wotum zaufania, bo wierzę, że dobrze służymy Polsce - mówił Morawiecki przed głosowaniem.

Podczas zgłaszania wniosku o udzielenie przez Sejm wotum zaufania dla rządu, premier prosił Izbę "o ocenę ostatniego roku i ostatnich trzech lat" rządów Zjednoczonej Prawicy. "Mam nadzieję, że Polacy powierzą nam stery rządów za rok" - dodał. Zaprosił też opozycję do współpracy i wdrażania "wspaniałej zmiany".

 

Morawiecki wskazywał również, że dla rządu podstawowym zadaniem jest podnoszenie standardu życia Polaków do poziomu zachodnioeuropejskiego. Szef rządu w swoim wystąpieniu mówił również, że w przyszłym roku nie dojdzie do podwyżki cen prądu, podkreślał związek Polski z Unią Europejską, apelował o współpracę do opozycji i dziękował swoim ministrom za dotychczasową działalność.

 

Po wystąpieniu premiera posłowie zadawali mu pytania. Premier podkreślił w wystąpieniu przed głosowaniem, że rząd PiS potrzebuje kolejnych miesięcy i lat, aby zmieniać Polskę przez "wielkie reformy". Wierzę, że nasz rząd realizuje dobre reformy, że dobrze służymy Polsce i chcemy jej dalej służyć - oświadczył.

 

W piątek wieczorem Sejm ma się zająć wnioskiem o wotum nieufności dla rządu, który złożyła Platforma Obywatelska. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła, że premier będzie obecny na piątkowej debacie. - 13-14 grudnia premier przebywa w Brukseli, będzie brał udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. Po posiedzeniu wraca i będzie obecny - poinformowała.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie