Polscy europosłowie deklarują pomoc dla rodziny Polaka rannego w Strasburgu

Świat
Polscy europosłowie deklarują pomoc dla rodziny Polaka rannego w Strasburgu
PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Polscy europosłowie w wydanym w czwartek oświadczeniu wspólnie zadeklarowali pomoc materialną dla rodziny Polaka rannego we wtorkowym ataku w Strasburgu. Przekazali też wyrazy wsparcia bliskim ofiar i poszkodowanym w ataku. Pod oświadczeniem podpisali się Ryszard Legutko (PiS), Janusz Lewandowski (PO), Andrzej Grzyb (PSL), Bogusław Liberadzki (SLD).

"W imieniu polskich posłów do Parlamentu Europejskiego (PO, PSL, PiS, SLD) wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tragicznych wydarzeń w Strasburgu 11.12.2018" - napisali, dodając, ze łączą się w bólu z bliskimi ofiar i poszkodowanymi. "Wśród ciężko rannych jest nasz rodak, Pan Bartosz mieszkający w Strasburgu. Wspólnie deklarujemy pomoc materialną dla Jego rodziny" - poinformowali w oświadczenie przesłanym przez służbę prasową Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

 

We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając na miejscu dwie osoby i raniąc 14 osób, w tym obywatela RP.

 

Bilans ofiar śmiertelnych ataku w środę wzrósł do trzech osób. Według najnowszych informacji pięciu z 13 rannych odniosło ciężkie obrażenia.

 

Napastnik jest poszukiwany. Policja zidentyfikowała podejrzanego jako urodzonego w Strasburgu 29-letniego Cherifa Chekatta, figurującego na liście obserwacyjnej służb specjalnych jako osoba potencjalnie zagrażająca bezpieczeństwu.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie