Dzięki błędowi w spedycji przechwycono wielki przemyt kokainy

Świat
Dzięki błędowi w spedycji przechwycono wielki przemyt kokainy
Zdj. ilustracyjne/Questura di Vicenza

Dzięki błędowi w spedycji we Włoszech zdołano przechwycić przemyt 700 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości ok. 80 milionów euro. Transport narkotyków przez pomyłkę dotarł do prywatnej firmy, której zdumiony właściciel wezwał karabinierów.

Lokalne media z miasta Vicenza na północy kraju podały, że ogromne ilości czystego narkotyku ukryte były w kontenerze ze skórami, który został przysłany do firmy w miejscowości Zermeghedo. Jej właściciel, nie mający nic wspólnego z przemytem narkotyków, natychmiast wezwał siły porządkowe, gdy odkrył, co naprawdę zawiera pokaźna przesyłka.

 

Karabinierzy skonfiskowali kontener z Brazylii, który dotarł najpierw do Portugalii, a następnie do północnych Włoch. Przypuszcza się, że został on przez pomyłkę wysłany do zakładu garbarskiego w małym miasteczku w regionie Wenecja Euganejska.

 

Wszczęto postępowanie, by trafić na trop autorów przemytu i ustalić, kto miał być jego prawdziwym odbiorcą i jaka organizacja przestępcza za nim stoi. Ze względu na rozmiary transportu przypuszcza się, że to mafia z Kalabrii, która kontroluje przerzut narkotyków i - jak wynika ze śledztw - obecna jest także w rejonie Vicenzy.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie