Uroczystości pogrzebowe Jolanty Szczypińskiej będą miały oficjalny charakter

Polska
Uroczystości pogrzebowe Jolanty Szczypińskiej będą miały oficjalny charakter
PAP/Adam Warżawa

Uroczystości pogrzebowe śp. poseł Jolanty Szczypińskiej będą miały charakter oficjalny, a ich organizatorem będzie Kancelaria Sejmu - poinformował we wtorek wieczorem szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Jak napisał na twitterze Grzegrzółka "w ostatniej drodze Parlamentarzystki wezmą udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi". "Szczegóły organizacyjne zostaną przedstawione niebawem" - dodał dyrektor CIS.

 

 

Jak już wcześniej informowano uroczystości pogrzebowe Jolanty Szczypińskiej rozpoczną się o godz. 11.30 w najbliższy poniedziałek 17 grudnia w Kościele Mariackim w Słupsku; bezpośrednio po mszy świętej nastąpi przejście na cmentarz komunalny. Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

 

Zaczynała od Porozumienia Centrum, zakładała PiS

 

Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Jolanta Szczypińska była w delegacjach Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych - jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w sobotę, że śmierć Jolanty Szczypińskiej "to bardzo smutna wiadomość". - Przyjmujemy ją jako ciężki cios dla nas, dla partii; ja też przyjmuję ją jako ciężkie uderzenie, jako bardzo ciężki cios - powiedział.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie