1,8 s do 100 km/h i 1,7 mln euro. Pięć egzemplarzy elektrycznego Rimac C Two trafi do Polski

Moto
1,8 s do 100 km/h i 1,7 mln euro. Pięć egzemplarzy elektrycznego Rimac C Two trafi do Polski
Rimac Automobili

Chorwacki koncern Rimac wprowadza do sprzedaży supersportowy samochód z napędem elektrycznym Rimac C_Two. Seria będzie liczyła zaledwie 150 egzemplarzy, a do Polski ma trafić 5 z nich. Model łamie wszystkie stereotypy przypisywane elektrycznym pojazdom, jest po prostu najpotężniejszym elektrykiem na świecie: moc 1914 KM, moment obrotowy 2300 Nm, prędkość maksymalna 412 km/h, zasięg 650 kilometrów.

Rimac C_Two napędzają cztery silniki elektryczne, po jednym na każde koło, co ma wyeliminować problemy z trakcją - producent porównuje tu rewolucję wprowadzaną przez Rimac All-Wheel Torque Vectoring System do przełomu, jaki wywołał napędu Quattro udostępniony przez Audi w latach osiemdziesiątych. 


Chorwacka firma deklaruje również, że akumulator od zera do 80 proc. można naładować już w pół godziny, a wszystko za sprawą szybkiej ładowarki. Zasięg maksymalny auta ma wynieść 650 kilometrów. 

 

150 egzemplarzy po 1,7 mln euro


Pierwsze dostawy samochodów na rynek rozpoczą się w 2020 roku. Zaplanowano wypuszczenie serii jedynie 150 sztuk, 5 z nich trafi do Polski. Chorwaci wybrali już polskiego partnera, który ma zająć się sprzedażą. Auto kosztować będzie 1,7 mln euro. 

 

Warto zauważyć, że Rimac Automobili nie jest nowicjuszem w branży motoryzacyjnej. Jej technologie kupują najwięksi producenci samochodów sportowych - Aston Martin, Koenigsegg, Porsche.

 

 

 

 

 

 

grz/ poslatnews.pl, spidersweb.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie