Producent odkurzaczy będzie produkował auta elektryczne. Chce pokonać Teslę

Moto
Producent odkurzaczy będzie produkował auta elektryczne. Chce pokonać Teslę
Flickr/Your Best Digs/Pixabay

Brytyjska firma Dyson zajmująca się produkcją odkurzaczy, suszarek do rąk i oczyszczaczy powietrza zamierza wybudować w Singapurze fabrykę, z której wyjeżdżać będą elektryczne samochody. Chce rywalizować z amerykańską Teslą.

Fabryka ma powstać do 2020 r, a rok później ma ruszyć masowa produkcja. Koszt inwestycji, według informacji Bloomberga, to ponad 2 mld funtów.


Dyson ma już fabrykę w Singapurze i zatrudnia w niej ponad 1,1 tys. osób. O wyborze miejsca zdecydowało również to, Singapur ma umowę o wolnym handlu z Chinami, które są największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie.


Singapur jest też drugim co do wielkości portem kontenerowym na świecie, więc nie będzie problemów z wysyłaniem produkcji za granicę. Położenie w Azji Południowo-Wschodniej sprawia, że będzie blisko do Chin - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".


Niewielki Singapur (ok. 6 mln mieszkańców) jest też jednym z globalnych liderów w produkcji zaawansowanych technologicznie produktów - na przykład fabryka silników lotniczych Rolls-Royce.


Oprócz Tesli, Dyson będzie konkurować z globalnymi gigantami, takimi jak Daimler, Volkswagen i General Motors.

grz/ Gazeta Wyborcza, Bloomberg

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze