"Wiele wskazuje na to, że Tusk będzie wezwany przed komisję ds. VAT". Horała w "Graffiti"

Polska

- Pod względem ściągalności VAT-u w latach 2007-2015 spadliśmy w Europie z drugiej na dwudziestą pozycję - podkreślił w programie "Graffiti" przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała (PiS). Jak dodał, "wiele wskazuje na to", że przed komisję wezwany będzie były premier Donald Tusk.

Marcin Horała w rozmowie z Piotrem Witwickim stwierdził, że w kwestii zaniedbań dochodów z VAT "doszło do czegoś, co na nazywa wielonarządową niewydolnością państwa". - Tu są i kwestie karne, prokuraturskie, służby skarbowe i legislacja - wymienił.

 

- Jaka była jedna osoba, która w tych latach miała wpływ na wszystkie te sfery i była osobą realnie rządzącą, decydującą w państwie? - pytał Horała. Jak dodał, ta osoba "ponosi odpowiedzialność za szeroko pojęty stan tego państwa". 

 

Zapytany o to, czy "celuje w (byłego premiera - red.) Donalda Tuska", odpowiedział: "to jest przede wszystkim decyzja całej komisji".

 

Dodał jednak, że "wiele wskazuje na to", że Tusk będzie wezwany przed komisję ds. VAT. - Ta decyzja jeszcze nie zapadła - powiedział Horała.

 

- Kolejne zeznania, kolejne dokumenty bardzo uprawdopodobniają jego wezwania - stwierdził poseł PiS.

 

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca br. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie.

 

W poniedziałek o godz. 10 komisja przesłucha Jana Vincenta Rostowskiego, który w latach 2007-2013 pełnił funkcję ministra finansów i odpowiadał za tzw. rozwiązania systemowe. Transmisja na polsatnews.pl.

 

 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie