Policja rozbiła gang "Ziela". Handel narkotykami na wielką skalę

Polska

Policjanci CBŚP wspólnie z poznańską delegaturą Prokuratury Krajowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Zatrzymano 13 osób. Zabezpieczono m.in. sterydy anaboliczne, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową. Funkcjonariusze odzyskali także skradziony w Niemczech samochód. Zatrzymano także 300 tys. zł.

Blisko 200 policjantów z CBŚP, antyterrorystów z Gorzowie Wlkp. i funkcjonariuszy z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zielonej Górze i Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze wzięło udział w akcji przeprowadzonej w ostatnich dniach na ternie woj. lubuskiego. Wówczas to zatrzymano 13 osób.

 

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej prowadzone jest od wielu miesięcy przez policjantów z Wydziału w Zielonej Górze Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP wspólnie z prokuratorami Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

 

Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2015-2016 na terenie woj. lubuskiego. Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie grupy mogli sprzedawać narkotyki: kokainę, marihuanę i amfetaminę. Z wstępnych ustaleń wynika, że członkowie grupy nabywali także poza granicami kraju wyroby akcyzowe oraz mogli zajmować się handlem alkoholem.

 

Według śledczych w tym okresie członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu do palenia, co mogło spowodować straty dla Skarby Państwa na kwotę około 42 milionów złotych.

 

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu jeden z zatrzymanych o pseudonimie "Zielu" usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym prokuratorzy ogłosili zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie