Wielka ewakuacja w Policach. Saperzy zdetonowali bombę

Polska

W Policach w niedzielę rano ewakuowano mieszkańców miasta z powodu akcji wydobycia bomby lotniczej z drugiej wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchu swoje domy musiało opuścić około 25 tys. ludzi. Saperzy wydobyli, a następnie zdetonowali bombę na poligonie w Drawsku Pomorskim.

O detonacji niewybuchu na drawskim poligonie poinformował burmistrz Polic Władysław Diakun. Bomba została tam przetransportowana w konwoju, który eskortowała policja. Wcześniej ważący około 250 kilogramów niewybuch podjęli w Policach saperzy z 5 Pułku Inżynieryjnego ze szczecińskich Podjuch.

 

W niedzielę rano w Policach rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców z terenów zagrożonych eksplozją bomby w promieniu 1,5 kilometra od miejsca, w którym leżała. Szacuje się, że mieszka tam około 25 tys. osób. Saperzy przystąpili do akcji około godziny 9.30. Godzinę później bomba była załadowana na ciężarówce, która wywiozła ją z Polic.

 

Cała ewakuacja i podjęcie niewybuchu przebiegły spokojnie - ocenił Diakun. Burmistrz Polic podziękował służbom, które brały udział w akcji.

 

Na ważący około 250 kilogramów niewybuch natrafiono w ubiegły czwartek na ul. Tanowskiej podczas prac ziemnych.

mta/prz/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie