W Warszawie rozbłysła świąteczna iluminacja

Polska

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zainaugurował w sobotę świąteczną iluminację stołecznych ulic. Główną osią iluminacji jest Trakt Królewski. Łącznie oświetlonych zostanie prawie 20 kilometrów warszawskich ulic.

- Zainaugurowaliśmy wspaniałą iluminację, tutaj w Warszawie na Trakcie Królewskim. Ale nie tylko, również inne ulice są oświetlone - powiedział w sobotę Trzaskowski.

 

Podobnie jak w poprzednich latach główną osią iluminacji świątecznych jest Trakt Królewski - od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykoli.

 

Świąteczne iluminacje pojawią się także na Starym i Nowym Mieście, pl. Bankowym, ul. Marszałkowskiej (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji), ul. Świętokrzyskiej oraz w Al. Jerozolimskich (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona wraz z mostem Poniatowskiego). Dekoracji nie zabraknie także na prawym brzegu Wisły - światełka rozbłysną m.in. na ul. Francuskiej, Targowej i Ząbkowskiej.

 

Około 20 iluminacji wolnostojących

 

W tym roku świecące ozdoby rozświetlą też pl. Krasińskich, ul. Miodową oraz Bora-Komorowskiego na życzenie mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Oświetlone zostaną także mosty Śląsko-Dąbrowski i Poniatowskiego. Łącznie oświetlonych zostanie prawie 20 kilometrów stołecznych ulic.

 

Oprócz oświetlenia ulic, pojawi się też około 20 iluminacji wolnostojących. M.in. Śnieżne Planetarium na Krakowskim Przedmieściu, Zaczarowana Ciuchcia na skwerze Hoovera, Brama Życzeń na pl. Grzybowskim, Czarujący Autobus na pl. Na Rozdrożu czy Królewski Paw w Al. Ujazdowskich w pobliżu Łazienek Królewskich. Tegoroczną nowością będą gwiazdy i bombka na pl. Krasińskich.

 

Ponadto warszawiacy będą mogli popatrzeć na iluminacje fontann z muzyką w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie główna parkowa fontanna przemieni się w animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych punktów. 15-minutowe pokazy świateł będą się odbywały w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie