Glik do posła PiS: sugeruję nieprzypisywanie sobie zasług pozyskania pieniędzy

Polska
Glik do posła PiS: sugeruję nieprzypisywanie sobie zasług pozyskania pieniędzy
Facebook/@GlikOfficial

"Budowa Boiska Kamila Glika w Jastrzębiu-Zdroju", "Działać skutecznie, kwota 155 tys. zł" - to hasła z billboardu posła PiS Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju. "Sugeruję uprzejmie jak najszybsze usunięcie billboardu i nie przypisywanie sobie zasług pozyskania ode mnie środków finansowych" - zaapelował na Facebooku poseł Glik, który wsparł budowę boiska piłkarskiego w mieście.

Boisko na osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju otwarto w czerwcu 2017 r.

 

- To moje rodzinne strony, nigdy o nich nie zapomnę - mówił wówczas Glik "Dziennikowi Zachodniemu". Piłkarz przeznaczył na budowę obiektu 150 tys. zł. Ministerstwo Sportu dofinansowało inwestycję kwotą 155 tys. zł, a resztę (361 tys. zł) przekazało miasto.

 

Teraz Glik zareagował wpisem na Fecebooku na billboard przy ul. Libowiec posła Matusiaka; jest na nim m.in. napis  "Budowa Boiska Kamila Glika w Jastrzębiu-Zdroju" a obok - "Działać skutecznie" i logo PiS. 

 

 

 

Cytowana przez "Gazetę Wyborczą" rzeczniczka urzędu miasta Katarzyna Wołczańska oświadczyła, że poseł Matusiak nawet nie złożył wniosku o dotację z resortu sportu.

 

"Mam wiele pomysłów na rozwój sportu w mieście"

 

Po wpisie piłkarza poseł przeprosił "za treść, która została umieszczona na billboardzie". Jego zdaniem zaszło nieporozumienie.

 

"Prawdą jest, że Ministerstwo Sportu dofinansowano ten projekt w wysokości 155 tys. zł. Billboard promujący tę inwestycję zostanie przygotowany jeszcze raz. Zapewniam, że w żaden sposób nie chciałem Pana urazić czy wykorzystywać Pana wizerunku w złej wierze. Oczywiście bardzo się cieszę, że boisko dumnie nazwane jest Pana imieniem i nazwiskiem. Doceniam Pana zaangażowanie i inicjatywy na rzecz sportu. Mam wiele pomysłów na rozwój sportu w naszym mieście i być może będzie kiedyś okazja aby na ten temat porozmawiać. Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Matusiak" - napisał poseł

ml/dro/ polsatnews.pl, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!