"Brakuje billboardu: skąd PiS wzięło pieniądze na 500+ i inne obietnice - z nowych opłat i podatków"

Polska

- W kampanii brakuje billboardu, który pokazałby, skąd PiS wzięło pieniądze na 500+ oraz realizację innych nielicznych obietnic. Nie ze ścigania mafii VAT-owskiej, ale z nowych opłat i podatków. Ich lista sięga już blisko 30 - mówiła w "Śniadaniu w Polsat News" Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. - Za czasów rządów PO-PSL do przestępców VAT-owskich trafiło 260 mld zł - odparł Jacek Sasin z PiS.

Temat kampanii samorządowej zdominował niedzielny program. 

 

- Rozpoczęliśmy ją od pokazania prawdy o PiS, by obalić mity, jak to Polakom żyje się świetnie. Seniorzy są w coraz gorszej sytuacji, nie ma bezpłatnych leków dla osób starszych, a podatki coraz bardziej drenują kieszenie Polaków - przekazała Hennig-Kloska z Nowoczesnej dodając, że partia rządząca podniosła lub wprowadziła blisko 30 opłat i podatków w ciągu ostatnich trzech lat. - Dotyczą one m.in. najmu mieszkań, kosztów usług i produktów - wskazała. 

 

"Skupiamy się na diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów na dole"

 

Borys Budka z PO, zapytany przez Piotra Witwickiego o program, który Koalicja Obywatelska mogłaby zaprezentować wyborcom stwierdził, że "trudno mówić o jednej wspólnej polityce w kampanii samorządowej, dlatego, że każdy region jest inny".

 

- Koncentrujemy się na diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów na dole i dlatego skupiamy się na programach regionalnych - dodał Budka.

 

Jacek Sasin z PiS zapytany o zaprezentowany w sobotę billboard PiS-u, zaprzeczył, by jego partia dała się wciągnąć Platformie w wojnę na plakaty.

 

- Różnica jest taka, że Platforma mówi (na plakatach) o PiS-ie, nie mówi nic o swoich dokonaniach i pomysłach, a my pokazujemy, co zrobiliśmy. Nie odnosimy się do PO. Podkreśliliśmy, że udało nam się odebrać miliardy złotych, które płynęły do przestępców VAT-owskich z kieszeni podatników. 260 mld zł za czasów rządów PO-PSL trafiło do złodziei i to jest prawdziwy obraz tamtych rządów. My te pieniądze potrafiliśmy skierować do budżetu, a następnie do polskich rodzin - przekonywał Sasin.

 

Spór o rolników


Marek Sawicki z PSL wspomniał o rolnictwie, jednym z głównych tematów pojawiających się w kampanii.

 

- PiS obiecuje wielkie pieniądze dla polskiej wsi. Problem w tym, że susza trwa cztery miesiące, a żaden rolnik nie dostał jeszcze ani złotówki. Sprawdziłem dokładnie budżety. W każdym roku sprawowania rządów PiS są one o kilka mld zł niższe niż za koalicji PO-PSL.

- wskazał.

- Już pokazaliście, jak o polską wieś zabiegacie i się troszczycie. To chyba pan, jako minister rolnictwa, nazwał rolników frajerami - przypomniał Sasin. 

- A ja pamiętam, co zrobiliście z Janowem. Za to co powiedziałem przeprosiłem. W dodatku było to w trosce o rekompensaty unijne za embargo rosyjskie - odparł Marek Sawicki.

 

Gośćmi Piotra Witwickiego byli: Jacek Sasin (PiS), Borys Budka (PO), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Paulina Henning-Kloska (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i Marek Sawicki (PSL). 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl, Polsat News

zdr/ml
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie