Mazurek: Nowoczesna ma przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane

Polska
Mazurek: Nowoczesna ma przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane
PAP/Radek Pietruszka

- Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane - zwróciła w czwartek uwagę wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Wskazała na komisję nadzwyczajną ds. zmian w kodyfikacjach oraz komisję ds. służb specjalnych.

W środę klub parlamentarny PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

 

Przedstawiciele koła Nowoczesna w komisjach

 

"Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach w których koła nie mogą być reprezentowane: Komisja Nadzwyczajna ds. zmian w kodyfikacjach - poseł Mirosław Pampuch; Komisja ds. Służb Specjalnych poseł Adam Szłapka" - napisała na Twitterze Mazurek.

 


Zgodnie z Regulaminem Sejmu zgłoszenia kandydatów na członków komisji ds. służb specjalnych "dokonują przewodniczący klubów poselskich lub grupy co najmniej 35 posłów".

 

"Prezydium Sejmu się tak zgrało i zżyło, że może pozostanie". Terlecki o Dolniak


Ze względu na to, że Nowoczesna przestała być klubem, nadal nie wiadomo, czy obecna wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, która reprezentowała Nowoczesną w Prezydium Sejmu, pozostanie na swoim stanowisku.


W środę wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o tę kwestię stwierdził: - Dotychczasowe Prezydium Sejmu się tak zgrało i zżyło, że może pozostanie, ale to jeszcze przed nami decyzja.

 

- Prezydium będzie w przyszłą środę przed posiedzeniem Sejmu. Do tego czasu jakiś namysł nad tym, co zrobić, się odbędzie - zapowiedział Terlecki.

grz/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze