Do 15 tys. zł wzrosła nagroda za wskazanie osoby, która powiesiła psa

Polska
Do 15 tys. zł wzrosła nagroda za wskazanie osoby, która powiesiła psa
Facebook fundacja "FMP projekt Mania Pomagania"

- Kwota za wskazanie sprawcy wzrosła do ponad 15 tys. zł - poinformowała polsatnews.pl w środę Malwina Witek z Fundacji Mam Pomysł z projektu Mania Pomagania. Fundacja szuka osoby, która powiesiła psa na drzewie nieopodal schroniska w Wałbrzychu.

- W związku z akcją zrobiło się spore zamieszanie, tematem zainteresowała się telewizja i portale internetowe. Kolejne osoby dokładają się do nagrody i nie jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować wysokości nagrody w naszych komunikatach - powiedziała polsatnews.pl Malwina Witek.


Informację o zwiększeniu nagrody podała w środę na Twitterze dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra.

 

Było 2,7 tys. złotych nagrody

 

FMP projekt Mania Pomagania informowała we wtorek wieczorem, że początkowa nagroda za wskazanie sprawcy, wzrosła z 2700 złotych do ponad 10 tys. złotych.

 

 

Organizacja poprosiła ew. darczyńców o bezpośredni kontakt w wiadomościach prywatnych na Facebooku, bo "nie chce nikogo pominąć".

 

Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności

 

Odkrycia dokonano 29 listopada koło południa. Osoba, która znalazła zwłoki powiadomiła fundację i policję.

 

O sprawie została powiadomiona prokuratura. Wyniki sekcji potwierdziły, że pies został pobity i uduszony. Do zdarzenia miało dojść w środę 28 listopada.

 

Za zabicie psa grozi do 2 lat więzienia, a za zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem na zwierzęciu do 3 lat pozbawienia wolności.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie