Bezdomny znalazł 17 tys. dolarów i oddał je do banku żywności

Świat
Bezdomny znalazł 17 tys. dolarów i oddał je do banku żywności
gofundme.com

- Wielu ludzi wzięłoby te pieniądze i nie miałoby z tym problemu. Ja jednak nie jestem jedną z tych osób - powiedział Kevin Booth. 32-letni bezdomny mężczyzna znalazł przed bankiem żywności w Sumner w stanie Waszyngton brązową torbę, w której było 17 tys. dolarów. Bank był zamknięty, więc zaczekał do jego otwarcia, aby wręczyć pracownikom znalezisko.

Kevin Booth powiedział policjantom, że postanowił przekazać pieniądze Sumner Food Bank (miejscowy bank żywności), bo uznał, iż w ten sposób pomoże wielu ludziom, a nie tylko sobie.


Kiedy sprawa stała się głośna i dziennikarze zaczęli przeprowadzać z Boothem wywiady, ten przyznał, że rozumie, iż wielu ludzi wzięłoby te pieniądze i nie miałoby z tym problemu. - Ja jednak nie jestem jedną z tych osób - powtarzał mediom Booth.

 

Nikt nie zgłosił się po zgubę


Pieniądze znalazł trzy miesiące temu, przekazał je wolontariuszowi banku żywności. Z banku trafiły do lokalnej policji. Po 90 dniach, gdy nikt nie zgłosił się po zgubę, pieniądze wróciły do banku. Jego dyrektorka Anita Miller oddała Boothowi część pieniędzy w formie kart prezentowych.


Bank żywności zamierza wykorzystać pieniądze do rozbudowy placówki, która obsługuje około tysiąca osób miesięcznie.

 

 

Policja: zawsze mieliśmy dobre relacje

 

Za obywatelską postawę podziękował bezdomnemu również szef miejscowej policji. "Jesteśmy z dumni z twojej postawy" - napisał Brad Moericke w liście do Kevina Bootha.

 

W rozmowie z lokalnymi mediami Moericke powiedział, że funkcjonariusze już wcześniej dobrze znali Bootha. - Zawsze mieliśmy dobre relacje - stwierdził.

 

 

Zbiórka dla Kevina


Kevin Booth mieszka w Sumner od 17 lat. Kiedy miał 18 lat przeszedł poważną operację, usunięto mu guza mózgu. Od tego czasu jest lekko upośledzony umysłowo.  Od ponad siedmiu 7 lat jest bezdomny. Często nocuje nad lokalną rzeką, a żywi się właśnie w Sumner Food Bank. 

 

 

Jeden z mieszkańców miasta, gdy sprawa stała się głośna, rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie crowdfundingowym na wsparcie dla Bootha.

grz/dro/ Seattle Times, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie