17-latek znalazł na ulicy pieniądze. Zgłosił policji, dostał znaleźne, słodycze i dyplom

Polska

Kacper, uczeń II klasy liceum w Lubartowie, wracając ze szkoły znalazł na ulicy 15 tys. złotych. Nastolatek powiedział o tym rodzicom, i następnie wspólnie zgłosili sprawę policji. Właścicielem pieniędzy okazał się 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna przekazał znalazcom słodycze i 10 proc. znalezionej kwoty. 17-latek dostał dyplom od komendanta policji.

11 października 62-latek podczas dostawy towaru do jednej z hurtowni na terenie Lubartowa zgubił dużą sumę gotówki. Zrezygnowany i wątpiący w to, że odzyska pieniądze, po pewnym czasie usłyszał od kolegi radosną dla siebie informację.

 

Okazało się bowiem, że lubartowska policja wydała komunikat o tym, że poszukuje właściciela zagubionej gotówki.

 

Mężczyzna spotkał się z 17-latkiem i jego rodzicami. Mimo oporu rodziny podarował całej trójce słodycze oraz 10 proc. znalezionej kwoty.

 

"Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Porczak pogratulował dzisiaj uczciwemu znalazcy wręczając dyplom oraz upominki. Słowa uznania skierowane zostały  również dla matki młodego bohatera, która wraz z mężem wychowała syna na dobrego i odpowiedzialnego człowieka" - głosi komunikat policji.

bas/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie