Pan prezydent, dobrze wychowany z domu, zachował się bardzo elegancko - Beata Kempa w Polsat News

Polska

- Pan prezydent, dobrze wychowany z domu, to dziś rzadkość, zachował się bardzo elegancko - tak Beata Kempa skomentowała w programie "Wydarzenia i Opinie" decyzję Andrzeja Dudy, żeby na pokład samolotu, którym poleci na pogrzeb George'a H.W. Busha zabrać Lecha Wałęsę. Przyznała też, że jest zaskoczona informacją o tym, iż powstaje nowa partia - "Ruch Prawdziwa Europa", związana z o. T. Rydzykiem.

Minister ds. humanitarnych Beata Kempa, wtorkowy gość Bogdana Rymanowskiego, stwierdziła, że jest zaskoczona faktem, że złożono wniosek o rejestrację nowej partii, ale nie obawia się, by to był problem dla Zjednoczonej Prawicy.

 

- To może być problem, ale nie aż taki, żeby go nie można było rozwiązać - stwierdziła. W odniesieniu do powstania nowego ugrupowania przytoczyła słowa "jednego z hierarchów kościelnych", który mówił, że "w jedności jest miejsce na różnorodność".

 

W Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie "Ruch Prawdziwa Europa". Pełnomocnikiem nowego ugrupowania jest europoseł Mirosław Piotrowski, zaufany człowiek o. Tadeusza Rydzyka.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

mta/paw/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie