Rafalska zapowiada nową edycję programu "Opieka 75 plus"

Polska
Rafalska zapowiada nową edycję programu "Opieka 75 plus"
PAP/Jakub Kamiński

Ogłaszamy nową edycję programu "Opieka 75 plus" - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że w przyszłym roku odbędą się też kolejne edycje programu "Senior plus" i rządowego programu ASOS.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej bierze we wtorek udział w spotkaniu z seniorami w Woli Rębkowskiej w powiecie garwolińskim. Na briefingu prasowym zapowiedziała kolejne edycje programów społecznych, m.in. programu "Opieka 75 plus". Program realizują samorządy i polega on na świadczeniu seniorom usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania.

 

Szefowa MRPiPS wskazała, że w nowej edycji programu zostaną wprowadzone zmiany.

 

- Z usług opiekuńczych mogły (w edycji 2018 programu - PAP) korzystać osoby samotne, w wieku 75 plus, a teraz będą mogły korzystać nie tylko osoby samotne, bo przecież może być rodzina, może być dwoje osób w wieku podeszłym, ponad 75 plus - obydwoje potrzebujący usług opiekuńczych - mówiła Rafalska. Zaznaczyła, że w nowej edycji takie osoby będą mogły razem skorzystać z takiej pomocy.

 

Kolejną zmianą jest możliwość uczestniczenia w programie samorządów, dla których usługi opiekuńcze są realizowane przez spółdzielnie socjalne. Do tej pory nie było takiej możliwości. Elżbieta Rafalska zapowiedziała także nową edycję programu "Senior plus".

 

- Pamiętajmy też, że mamy ofertę dla sektora trzeciego, a więc organizacji pozarządowych, które mogą skorzystać z programu ASOS - Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - dodała.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie