Nastolatka przez kilka lat była gwałcona przez przyrodniego brata i jego kolegów

Polska
Nastolatka przez kilka lat była gwałcona przez przyrodniego brata i jego kolegów
PxHere/CC0 Public Domain

14-letnia dziś dziewczynka z małej miejscowości pod Rzeszowem była przez kilka lat gwałcona i molestowana przez pięciu dorosłych mężczyzn. Dramat nastolatki rozpoczął się, gdy miała zaledwie 11-lat. Prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Policja natrafiła na sprawę, gdy przyjechała interweniować w związku ze znęcaniem się przyrodniego brata pokrzywdzonej nad matką.

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem.

 

Znęcał się nad matką, gwałcił siostrę

 

- O tej sprawie dowiedzieliśmy się przy okazji innej interwencji, dotyczącej znęcania się przyrodniego brata nad matką - powiedział polsatnews.pl Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

 

Według lokalnych mediów dziewczynka miała być wielokrotnie wykorzystywana przez swojego przyrodniego barta i jego czterech kolegów.

 

Jej dramat miał się rozpocząć gdy miała 11-lat, jednak według rzecznika "dokładne ustalenie ram czasowych jest niemożliwe". Oprawcy są znacznie starsi od swojej ofiary - mają obecnie od 40 do 66 lat.

 

Prokuratura zakończyła śledztwo

 

Cała piątka usłyszała zarzuty. 

 

- Zarzucono im, iż na przestrzeni kilku lat, wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej 15. roku życia - poinformował Grabowski.

 

Trzej oskarżeni od kilku miesięcy przebywają areszcie tymczasowym. Wobec pozostałych sąd zastosował tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze. Mężczyznom grozi od 2 do 12 lat więzienia.

dk/hlk/ polsatnews.pl, rzeszow-news.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie