Przez lata gwałcił nieletnią córkę. 44-latek z Białegostoku skazany na 10 lat więzienia

Polska
Przez lata gwałcił nieletnią córkę. 44-latek z Białegostoku skazany na 10 lat więzienia
Polsat News

Na 10 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku 44-letniego mężczyznę oskarżonego o to, że przez wiele lat wykorzystywał seksualnie i gwałcił małoletnią córkę - poinformował PAP rzecznik tego sądu Wiesław Żywolewski. Wyrok nie jest prawomocny.

Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej, cały proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami, a sąd nie udziela bardziej szczegółowych informacji na temat sprawy, m.in. tego, kto wykrył przestępstwo i zawiadomił organy ścigania.

 

Wiadomo, że rodzina pochodzi z okolic Białegostoku (powiat białostocki). Dziewczyna ma obecnie 18 lat, zarzuty jej wielokrotnego wykorzystywania seksualnego, gwałcenia, jak również doprowadzania jej do poddania się innym czynnościom seksualnym, dotyczą lat 2005-2014.

 

Jak powiedział sędzia Żywolewski, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego sąd uznał winę oskarżonego i skazał go na karę łączną 10 lat więzienia. Orzekł też wobec niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów i zakaz kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie na okres dziesięciu lat.

 

Od razu po publikacji wyroku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny; został on zatrzymany już na sali sądowej.

 

PAP

 

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie