"To był ostatni raz" - powiedział policjantom kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów

Polska
"To był ostatni raz" - powiedział policjantom kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów
Polsat News

Policjanci z Bolesławca (woj. dolnośląskie) zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który prowadził samochód pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. 28-latek powiedział funkcjonariuszom, że "to było już ostatni raz". Za złamanie orzeczenia sądu grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując drogę wojewódzką zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował mieszkaniec gminy Gromadka.


Po sprawdzeniu okazało się, że wobec 28-latka Sąd Rejonowy w Lubinie orzekł w lipcu dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna, który w świetle prawa nie może kierować żadnym pojazdem tłumaczył policjantom, że "to było już ostatni raz" - poinformowała asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy bolesławieckiej komendy.

 

Gdy policjanci sprawdzili pasażerów jadących autem okazało się dodatkowo, że także nie mogą nim kierować. Jeden nie posiadał prawa jazdy, a wobec drugiego sąd również orzekł zakaz prowadzenia pojazdów.

 

28-latkowi za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie