Ukradł wóz strażacki, staranował bramę, spowodował kilka kolizji. Miał dwa promile

Polska
Ukradł wóz strażacki, staranował bramę, spowodował kilka kolizji. Miał dwa promile
Galeria zdjęć (10)
Zdjęcie ilustracyjne

21-letni mężczyzna zakradł się w czwartek do remizy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Westerplatte w Krakowie, gdy ratownicy wyjeżdżali na akcję gaśniczą. Ukradł wóz strażacki i staranował bramę wraz ze szlabanem. Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu policjanci zatrzymali go w podkrakowskich Słomnikach. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu we krwi.

- Do wtargnięcia na teren straży doszło w momencie, kiedy strażacy wyjeżdżali na akcję. Wtedy mężczyzna dostał się na teren budynku, skąd ukradł wóz gaśniczy. Wyjeżdżając staranował bramę oraz szlaban. Będący świadkiem brawurowej ucieczki dyspozytor poinformował natychmiastowo o całym zajściu krakowską policję - powiedział rzecznik krakowskiej straży pożarnej.

 

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Krakowie Barbara Szczerba, mieszkaniec woj. śląskiego został zatrzymany po policyjnym pościgu w oddalonych o ok. 30 km Słomnikach. - Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postawiła blokady drogowe w Krakowie oraz na terenie powiatu krakowskiego. W trakcie pościgu 21-latek spowodował kilka kolizji drogowych. Został zatrzymany po jednej z nich - powiedziała oficer prasowa.

 

Policja stara się ustalić szczegóły wypadków, które spowodował mężczyzna.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości serwisu krakow112.pl

bas/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie