Prezydent: "Polexit" staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Jest odpowiedź Schetyny

Polska
Prezydent: "Polexit" staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Jest odpowiedź Schetyny
PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Polexit" staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO, powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku - napisał w piątek na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Partią antyeuropejską jest PiS, a łamanie przez prezydenta konstytucji przyczynia się do wypychania Polski z Europy - odpowiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Prezydent pod swoim wpisem zamieścił link do artykułu portalu Onet.pl, który cytuje wypowiedź szefa klubu PO Sławomira Neumanna. Szef klubu PO mówiąc o możliwości wyprowadzenia przez PiS Polski z Unii Europejskiej, podkreślił, że "ścieżka do Polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego".

 

"Polexit staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE? - napisał prezydent na Twitterze.

Do wpisu prezydenta odniósł się dziennikarz Wirtualnej Polski Kamil Sikora. "Oczywiście apolityczna prezydentura to mit. Ale apartyjna to chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania? Tymczasem pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki" - napisał dziennikarz na Twitterze.

 

Prezydent odpowiedział również na Twitterze. "Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał... więc sorry" - napisał Andrzej Duda.

 

"Proszę oszczędniej gospodarować nieprawdą"

 

"Andrzej Duda zarzuca Platformie, że prze w kierunku Polexitu. Pyta, czy chcemy wypchnąć Polskę z UE. Panie Prezydencie, proszę oszczędniej gospodarować nieprawdą" - napisał na Twiterze Schetyna.

 

"Antyeuropejską partią jest PiS, a łamanie przez Pana konstytucji przyczynia się do wypychania Polski z Europy" - podkreślił szef PO.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie