Dwie nowe wiceminister w resorcie Kwiecińskiego. "Profesjonalistki w każdym calu"

Polska
Dwie nowe wiceminister w resorcie Kwiecińskiego. "Profesjonalistki w każdym calu"
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

W Ministerstwie Inwestycji i rozwoju powołano nowych wiceministrów. Podsekretarzami stanu zostały Małgorzata Jarosińska-Jedynak i Małgorzata Zielińska. Premier podpisał nominacje 29 listopada - poinformował w piątkowym komunikacie resort inwestycji i rozwoju.

- Wakaty na stanowiskach wiceministrów zajmą profesjonalistki w każdym calu, Panie inżynier, specjalistki od inwestycji i funduszy unijnych, posiadające doświadczenie w zarządzaniu - powiedział cytowany w komunikacie Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

 

Nadzór nad programem Dostępność Plus

 

Małgorzata Jarosińska-Jedynak zajmie się między innymi wdrażaniem funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój), cyfryzację (Program Polska Cyfrowa) i kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków będzie należał też nadzór nad programem Dostępność Plus.

 

Wiceminister Jarosińska-Jedynak od początku swojej kariery związana jest z samorządem. Przez kilkanaście lat zajmowała się funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Od 10 lat pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła wszystkie szczeble - od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości. Wcześniej pracowała w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Gminy i Miasta Tyczyn.

 

Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskała dyplom magistra inżyniera w specjalności inżynieria komunalna. Ukończyła też Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni.

 

Zarządzała dworcami

 

Małgorzata Zielińska zajmie się wdrażaniem funduszy unijnych na największe inwestycje infrastrukturalne (Program Infrastruktura i Środowisko), koordynacją Planu Junckera w Polsce oraz partnerstwem publiczno-prywatnym. Wiceminister Zielińska od kwietnia 2016 roku pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Programów Infrastrukturalnych, najpierw w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Inwestycji i Rozwoju.

 

Zajmowała się wdrażaniem funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko na inwestycje transportowe - kolejowe i drogowe.

 

Zanim została zastępcą dyrektora w ministerstwie, była dyrektorem między innymi w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz w PKP SA, gdzie zarządzała dworcami. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych i w spółkach skarbu państwa.

 

Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała dyplom inżyniera mechanika. Ukończyła też Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie