Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji dot. komisji weryfikacyjnej

Polska
Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji dot. komisji weryfikacyjnej
Polsat News

Umożliwienie prezydentowi miasta odmowy zwrotu nieruchomości zamieszkiwanej przez lokatorów komunalnych przewiduje m.in. projekt nowelizacji ustawy dot. komisji weryfikacyjnej, który w piątek wpłynął do Sejmu - poinformował wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

- Zgodnie z tym, co mówiliśmy w ostatnich dniach, w nowelizacji znajdzie się przepis, który da prezydentowi miasta możliwość odmowy zwrotu nieruchomości, jeśli jest ona zamieszkiwana przez lokatorów komunalnych - poinformował Kaleta.

 

Pytany, skąd wynika potrzeba nowelizacji, odpowiedział: "Był spór, my jako komisja w swoim orzecznictwie wskazywaliśmy, że prezydent (miasta) nie powinien oddawać kamienic z mieszkańcami, że miał możliwość, by tego nie robić, natomiast była to tylko interpretacja, z którą można się zgadzać lub nie zgadzać. Dlatego też cieszymy się, że jest projekt, który rozstrzygnie tę sytuację na przyszłość".

 

Dodał, że jeśli propozycje nowych przepisów wejdą w życie, to prezydent miasta każdorazowo będzie uznaniowo decydował, czy oddać kamienice z mieszkańcami, czy nie. - Ale jeśli nie będzie chciał oddać z mieszkańcami, to będzie miał prawnie wprost taką możliwość - podkreślił Kaleta.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie