Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu proboszczowi parafii w Lipie

Polska
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu proboszczowi parafii w Lipie
polsatnews.pl

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do sądu akt oskarżenia ws. byłego proboszcza parafii w Lipie Stanisława M. - Zarzucamy księdzu trzykrotne doprowadzenie małoletnich poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej w latach 2004-2018. Dwa przypadki dotyczą parafii w Lipie, jeden - w Otroczu. Ksiądz przyznał się do winy - mówi polsatnews.pl prokurator Andrzej Dubiel.

Sprawa wyszła na jaw w kwietniu, gdy jeden z chłopców podczas lekcji religii zgłosił wikaremu, że proboszcz miał go dotykać w miejsca intymne. Ten zawiadomił dyrektorkę szkoły. M. został natychmiast odsunięty od prowadzenia zajęć. Policję zawiadomiła matka chłopca. 

 

W maju ksiądz został zatrzymany i na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.  Duchowny przyznał się do winy, chociaż początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Początkowo zarzucano księdzu czterokrotne doprowadzenie małoletnich poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej.

 

- Prokuratura wnioskowała o przedłużanie aresztu dla księdza Stanisława M. o kolejne miesiące. Przez pół roku przesłuchaliśmy kilkudziesięciu świadków. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy. Możliwe, że proces rozpocznie się jeszcze w tym roku. Były proboszcz będzie przebywał w areszcie do zakończenia sprawy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia - informuje prokurator Dubiel.

maw/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie