Twórcy "mapy kościelnej pedofilii" jadą do Watykanu. "Mamy umówione spotkanie z papieżem"

Polska

- W lutym jedziemy do papieża Franciszka. Mamy tam umówione spotkanie - powiedziała w programie "Polityka na Ostro" Joanna Scheuring-Wielgus (Liberalno-Społeczni). Jak dodała, wraz z pozostałymi twórcami "mapy kościelnej pedofilii", chce przedstawić papieżowi dokumenty świadczące o łamaniu prawa przez polskich biskupów.

Fundacja "Nie lękajcie się" pomagająca ofiarom księży pedofilów opublikowała mapę sprawców i pokrzywdzonych. Jest na niej ponad 300 przypadków, a w ciągu doby zgłosiło się już niemal 100 kolejnych.

  

"Wielu biskupów tego nie zrobiło"

 

Prezesem fundacji jest Marek Lisiński. W tworzeniu mapy brał dział także adwokat Artur Nowak, dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska oraz posłanka koła Liberalno-Społeczni Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Scheuring-Wielgus była w poniedziałek gościem programu "Polityka na Ostro". Jak podkreśliła, "biskupi są tak samo winni (pedofilii w Kościele - red.), jak wszyscy księża pedofile, którzy dokonywali tych czynów". Posłanka wskazała przy tym, że biskupi mieli obowiązek informowania Stolicy Apostolskiej o wszystkich przypadkach pedofilii. 

 

- Wielu biskupów z Polski tego nie zrobiło - dodała.

 

Scheurig-Wielus: "przedstawimy dowody papieżowi"

 

Posłanka poinformowała, że w lutym twórcy "mapy kościelnej pedofilii" jadą do Watykanu. - Jedziemy do papieża Franciszka, mamy umówione spotkanie - dodała.

 

Scheuring-Wielgus wyjaśniła, że wraz z pozostałymi twórcami mapy, chce przedstawić papieżowi udokumentowane przypadki łamania prawa przez polskich księży.

 

zdr/hlk/  polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie