Potrącił kobietę na pasach, a później próbował siłą postawić ją na nogi

Polska

Po kilkunastu sekundach od potrącenia 41-letniej pieszej na przejściu w Łukowie (woj. podlaskie) na miejsce przyjechał radiowóz policji. 62-letni kierowca zdążył podjąć próbę postawienia poszkodowanej na nogach. Poturbowaną odwiozło do szpitala pogotowie. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że to piesza wtargnęła przed samochód. Potrącona z kolei nie upewniła się, czy może bezpiecznie przejść.

41-letnia łukowianka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala po tym jak została potrącona na przejściu na ul. Piłsudskiego w Łukowie przez 62-letniego kierującego nissanem.

 

Urazy nie zagrażały życiu i zdrowiu.

 

Z ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierujący autem mężczyzna dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej. Efektem tego było potrącenie kobiety. Kierowca tłumaczył się policjantom, że to piesza wtargnęła na przejście bezpośrednio przed jego samochód.

 

Policjanci analizując okoliczności zaistniałego zdarzenia uznali, że kierujący samochodem marki Nissan spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za rażące naruszenie przepisów mundurowi zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

 

Do zdarzenia, które zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego, doszło we wtorek przed południem.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie