Nie chciał wpuścić ich do domu, to... wjechali tam autem

Polska
Nie chciał wpuścić ich do domu, to... wjechali tam autem
KPP w Ostródzie

Mieszkaniec Morąga nie zamierzał wpuścić do swojego domu trzech mężczyzn, którzy przyjechali go "odwiedzić". Zniecierpliwieni czekaniem "goście" postanowili dostać się do środka... wyważając drzwi samochodem. Przy okazji zburzyli kawałek ściany. Postawiono im zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego i pobicia.

W niedzielę wieczorem przed dom jednego z mieszkańców Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) przyjechało trzech mężczyzn. Początkowo tylko pukali do drzwi. Jednak właściciel posesji nie zamierzał wpuścić ich do środka.

 

Mężczyźni nie poddali się i wymyślili, że dostaną się do domu w inny sposób. Rozpędzonym autem wjechali w ścianę budynku, wyważając drzwi i burząc część budynku. Następnie napastnicy weszli do środka, pobili mężczyznę i odjechali.

 

 

Pokrzywdzony powiadomił policję. Chociaż nie znał dobrze napastników, informacje przekazane funkcjonariuszom pozwoliły na szybkie ustalenie oraz zatrzymanie domniemanych intruzów.

 

Mężczyźni w wieku od 25 do 58 lat nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Policjanci ustalili jednak, że między pokrzywdzonym a napastnikami doszło wcześniej do konfliktu. 

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia. Grozi im kara 5 lat więzienia.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!