Ciężarówka wbiła się w budynek. Kierowca przestraszył się pszczoły

Polska
Ciężarówka wbiła się w budynek. Kierowca przestraszył się pszczoły
Pomoc Drogowa Baryła Gorzów Wielkopolski

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek po południu w miejscowości Przytoczna (woj. lubuskie). Samochód ciężarowy wbił się w budynek stojący przy drodze. Kierowca próbował uniknąć zderzenia z samochodem osobowym.

Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 24 w Przytocznej między Skwierzyną a Pniewami. Wszystko zaczęło się od nieostrożnego manewru kierowcy samochodu osobowego, który w pewnym momencie zjechał na lewy pas, wprost pod nadjeżdżającego tira.

 

Kierowca ciężarówki ratując się przed czołowym zderzeniem skręcił gwałtownie w drugą stronę i wjechał wprost w stojący przy drodze budynek. Był to opuszczony budynek dawnej mleczarni, w środku nikogo nie było.

 

Siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy zdemolował ścianę budynku. Jej elementy spadły na chodnik. Stan techniczny budynku zbada inspektor budowlany, jednak ze względu na zniszczenia, prawdopodobnie będzie on musiał być rozebrany.

 

Kierowca ciężarówki wyszedł z wypadku bez szwanku, jadący samochodem osobowym, ze względu na ból nogi, został przetransportowany do szpitala.

 

Kierowca mniejszego samochodu tłumaczył policjantom, że stracił panowanie nad pojazdem, bo przestraszył się latającej w kabinie pszczoły - poinformowała "Gazeta Lubuska".

 

"Gazeta Lubuska", polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie